Kurníkšopa, kde mám okuliare?

Autor: Lenka Bajzíková | 20.10.2009 o 8:25 | (upravené 5.1.2021 o 19:16) Karma článku: 9,28 | Prečítané:  2036x

Nosím jeden a trištvrtky, ďiaľkové (príležitostne ich volám hmlovky). Ak časové rozpätie medzi ich zložením z môjho nosa a prejavením vôle opätovne ich nasadiť presiahne 30 sekúnd, vzniká riziko, že zabudnem, kde som ich položila.

Minulý víkend som sa v inkriminovanom časovom rozpätí znova nekontrolovane presunula. Nebolo to prvý raz, tentokrát som to však prepískla. Vzdialenosť medzi mojimi okuliarmi a mojím nosom presiahla 150 km. Nenávratných a minimálne do nedele neprekonateľných. Tak si v pondelok ráno sedím v práci a uvažujem, či to do nedele bez mojich druhých očí má vôbec význam, či sa radšej nehodím na péenku... Netušila som, že týždeň „na poloslepo" mi nielen neublíži, ale naopak, bude pre mňa prínosom, a to hneď z niekoľkých hľadísk:

1. Ozdravno - zušľachťujúce

V práci som nevydržala dlho hľadieť do monitora a tak som si v súlade s odporúčaniami pracovno-zdravotnej služby robila pravidelné prestávky. Počas nich som si postupne upratala celý stôl + zásuvky, k čomu sa inokedy musím hecovať celé mesiace. Z toho istého dôvodu som sa u zamestnávateľa nezdržiavala dlhšie, než bolo nevyhnutné, čo vrelo ocenili ostatní členovia domácnosti.

2. Relaxačno - pozitivistické

Črty a výraz ľudských tvárí strácali kontúry už od dvaapolmetrovej vzdialenosti. Rozhodla som sa teda, že sa na mňa budú tento týždeň všetci usmievať, kolegami počnúc a okoloidúcimi anonymami končiac. A oni sa aj!

3. Bezpečnostno - ekonomické

Premýšľala som, či si vôbec s takýmto hendikepom sadnúť za volant. Ak sa dalo, využila som ekologickú MHD. Ak nie, jazdila som podstatne pozornejšie a pomalšie (predpisovo) a pre istotu som zabrzdila pred každým neriadeným prechodom pre chodcov (a ako sa tí chodci pekne usmievali!). Vo večerných hodinách som sa radšej zdržiavala v teple domova. Z kina by som aj tak nič nemala a jazdiť potme by hraničilo so samovraždou. Moja peňaženka bola na konci týždňa milo prekvapená.

4. Záujmovo - osvetové

Cez víkend som namiesto s krátkozrakosťou nezlúčiteľným sledovaním televízie prečítala jeden a pol knihy a zopár periodík, ktoré som si už týždne odkladala na obdobie, keď "budem mať čas a chuť". Času bolo habadej a chuť - no, povedzme, že okolnosti dodali to správne korenie.

Ako vidno, aj z takejto "naoko" nepríjemnosti sa môže vykľuť vynikajúca príležitosť, ako si zlepšiť kvalitu života. Využite ju aj vy, ak sa vám vďaka troche nepozornosti naskytne. Moje bríle sú už späť na nose, takže ja toto rýchlo dopíšem a frčím domov, aby som stihla svoj seriál. Aj tak tu dnes po mne každý len zazerá...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AstraZeneca rozdelila Slovensko na dve časti

Na západe je o ňu extrémny záujem, na východe minimálny.

Dobré ráno

Dobré ráno: Aký bol náš život s Pentou

Bolo to ťažké, ale je to dobrá správa nielen pre žurnalistiku.

Dobrá práca, svadba a dieťa. Mladí to do tridsiatky nestíhajú, no nepodliehajú panike

Za mladých dospelých dnes možno považovať aj štyridsiatnikov.


Už ste čítali?