Kuriér na pohľadanie

Autor: Lenka Bajzíková | 8.5.2010 o 22:04 | (upravené 5.1.2021 o 19:12) Karma článku: 9,46 | Prečítané:  1760x

  „Len pomaličky, aby ste sa nepomýlili. Všetko má svoj čas," povedal mi expresný poštový kuriér, pôvodom z Nitry, kým som chvatne vypisovala štítky na svojich tridsiatich štyroch krabiciach na odoslanie.  Od expres

Ja si teraz z neho vôbec nejdem robiť srandu, ako by sa mohlo zdať. Nejdem sa dokonca ani sťažovať na našu Poštu. Naozaj. Aby som však nepredbiehala, načím by bolo začať od začiatku.

Tak teda, na počiatku som bola ja a mojich 34 krabíc. Vlastne nie, na počiatku žiadne krabice neboli. Bola som len ja a chcela som 34 poštových krabíc. Mala som hotovosť, kreditku, darčekové poukážky, myslím, že aj nejaké kolky...Jednoducho, mala som všetky predpoklady na kúpu bárs aj stovky kusov,  aj s mašličkou a vystreľovacím klaunom. Ale aj tak som ich nekúpila, lebo ich nikde nemali. Ani v malom papierníctve, ani vo veľkom. Nemali ich ani na Pošte v centre mesta, okrem jedého nepredajného kusu vo vitríne s predajným tovarom.  A ten sa kúpiť nedal, pochopiteľne. Keďže si ale z Pošty nemienim uťahovať, nebudem sa tým ďalej zaoberať. Krabice mi totiž na želanie priniesol môj expresný poštový kuriér, pôvodom z Nitry.

Ráno mi priniesol krabice a poobede si ich prišiel naložiť, ako sme sa dohodli. Prišiel načas, lenže ja som ešte stále vypisovala tie svoje štítky. Cítila som sa trochu previnilo, pretože mi to šlo pomaly a okrem toho som mala byť s vypisovaním hotová dávno pred jeho príchodom. Ale on vôbec nebol nervózny ani nahnevaný. Začal mi dokonca pomáhať. Potešil sa, keď objavil medzi krabicami jednu, smerujúcu do Nitry.

„Odtiaľ pochádzam", povedal a nalepil na ňu štítok. Pekne ho uhladil.

Všetky zásielky bolo treba odvážiť. „Tieto krabice môžu mať len do 5 kíl", povedal expresný poštový kuriér a položil krabicu na váhu. Mala vyše sedem. „Joj... asi by sme ich mali prebaliť, ale ja to ešte skúsim zariadiť."  Niekam zavolal a keď skončil, povedal mi, že je to vybavené. Potešila som sa, pretože prebaľovanie mi veľmi nejde.

Bol to šikovný kuriér.

„A ozaj", povedal ešte, keď nakladal do vozu posledné krabice, „odkiaľ vlastne máte moje číslo?"

Povedala som mu, že ho mám z diskusného fóra. Moderné a prozákaznícky orientované poštafórum Expresnej kuriérskej služby je plné nahnevaných príspevkov o tom, ako sa tam nikto nemôže dovolať. Ani ja som sa tam nedovolala. Ale na samom spodku fóra čupel jeden príspevok s telefónnym číslom na chlapíka, s ktorým sa vraj všetko dá vybaviť. Bolo to číslo expresného poštového kuriéra. Pôvodom z Nitry.

Dúfam, pán kuriér, že nikdy nestratíte svoj mobilný telefón. Kde by som vás potom hľadala? A čo by som si počala s toľkými krabicami? Teda, ak by som ich bez vás vôbec zohnala...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AstraZeneca rozdelila Slovensko na dve časti

Na západe je o ňu extrémny záujem, na východe minimálny.

Dobré ráno

Dobré ráno: Aký bol náš život s Pentou

Bolo to ťažké, ale je to dobrá správa nielen pre žurnalistiku.

Dobrá práca, svadba a dieťa. Mladí to do tridsiatky nestíhajú, no nepodliehajú panike

Za mladých dospelých dnes možno považovať aj štyridsiatnikov.


Už ste čítali?